Relacja z Gali

17 września 2021 roku w zabytkowych wnętrzach Dworku Gościnnego w Szczawnicy odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów i Znaków Jakości „Firma na Medal”, przyznanych w II edycji Konkursu, organizowanego przez Quality Institute. Na Gali Finałowej Konkursu pojawili się reprezentanci wyróżnionych przedsiębiorstw, przedstawiciele Kapituły Konkursowej oraz goście reprezentujący świat nauki, samorządu i biznesu. Uczestnicy uroczystości mogli posłuchać występów wokalnych, podyskutować w gronie liderów przedsiębiorczości, wymienić się doświadczeniami, a także skosztować poczęstunku przygotowanego przez Zespół Restauracji Jazz Bar, mieszczącej się w podziemiach Dworku Gościnnego.
 

W Konkursie „Firma na Medal” wyróżniamy przedsiębiorstwa, które w swoich działaniach rynkowych kierują  się postawą „wszystko dla klienta” oraz takimi wartościami jak uczciwość, rzetelność, odpowiedzialność społeczna. Nagradzamy firmy, dla których satysfakcja klienta i wysoki poziom jego zadowolenia z oferowanych produktów czy usług to cel działalności biznesowej. Tytuł „Firma na Medal”, potwierdzony przyznaniem eleganckiego Certyfikatu, to forma informacji gospodarczej, która pomaga klientom w wyborze sprawdzonych polskich firm: producentów, usługodawców, sprzedawców itp. Nagradzamy najlepsze polskie firmy wszystkich branż.
 
W Konkursie Laureat otrzymuje: Certyfikat „Firma na Medal” oraz licencję na posługiwanie się Godłem Promocyjnym „Firma na Medal” na stronie internetowej, facebooku, papierze firmowym, wizytówkach, opakowaniach produktów itp. Ponadto Laureat zostaje wpisany na tzw. ZŁOTĄ LISTĘ POLSKICH FIRM, prezentowaną na stronie internetowej Konkursu.
 
Gala Finałowa Konkursu stanowi okazję do wręczenia certyfikatów, ale również promocji nagrodzonych firm oraz wymiany spostrzeżeń, uwag i doświadczeń pomiędzy Laureatami reprezentującymi rozmaite branże i sektory przedsiębiorczości: od branży spożywczej, przez IT, po branże finansową i deweloperską.  Tegoroczna Gala rozpoczęła się od reprezentacyjnych przemówień i laudacji, a następnie Prezes Zarządu Quality Institute dokonał wręczenia Certyfikatów oraz Nagród Specjalnych pod nazwą „Top Firma na Medal”, którym towarzyszyła pamiątkowa statuetka. Zwieńczenie uroczystości stanowił koncert i bankiet wydany na cześć Laureatów.
 
W trakcie Gali, w imieniu nagrodzonych, głos zabrał mec. Paweł Matyja, którego Kancelaria Adwokacka z Katowic została nagrodzona certyfikatem „Firma na Medal”. -Pandemia uświadomiła nam, w jak zmiennych i niestabilnych czasach żyjemy. Nowoczesne firmy muszą umieć dostosowywać się do zmian, reagować elastycznie na sytuację w otoczeniu. Takie przedsiębiorstwa zasługują na tytuł „Firmy na Medal”. Dziękuję organizatorom, że podjęli się trudu organizacji konkursu i wyłaniania takich właśnie firm. To niełatwe zadanie, tym bardziej więc godne uznania i pochwały – mówił mec. Paweł Matyja.
 
W tym roku na uroczysty Koncert podsumowujący II edycję Konkursu zaprosiliśmy naszych Laureatów do prawdziwie niezwykłego miejsca. Dworek Gościnny (nazywany też Dworcem Gościnnym, Kursalonem, Kurhausem lub Gościnną Gospodą) jest obiektem teatralno-hotelowym zlokalizowanym w stolicy Pienin, w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Historia tego miejsca sięga XIX wieku – budowę Dworku rozpoczął Józef Szalay, uznawany za twórcę uzdrowiska w Szczawnicy, a kontynuowała krakowska Akademia Umiejętności. W XIX wieku Dworek Gościnny stanowił centrum życia kulturalno-rozrywkowego w Szczawnicy. Występowały w nim takie sławy jak Helena Modrzejewska, Mieczysław Frenkiel, Aleksander Zelwerowicz, Ludwik Solski, Juliusz Osterwa czy Stefan Jaracz. W foyer Dworku odczyty lub spotkania autorskie prowadzili m.in. Maria Konopnicka, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus i Kazimierz Przerwa-Tetmajer. To wyjątkowe, historyczne pozwoliło w godnej i dostojnej oprawie podsumować tegoroczną edycję Konkursu, jak również wręczyć przyznane Certyfikaty.   
 

Organizator Konkursu:

Quality Institute sp. z o.o. sp. k.
ul. Wolnego 4/200, 40-857 Katowice
tel. 32 704 60 63 tel. kom. 517 765 212
e-mail: konkurs@firmanamedal.pl