Gala

W zabytkowych, urokliwych wnętrzach Dworku Białoprądnickiego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Gospodarczego "Firma na Medal".
 
W Konkursie corocznie nagradzamy i promujemy przedsiębiorstwa, które w swoich działaniach rynkowych kierują się postawą „wszystko dla klienta” oraz takimi wartościami jak uczciwość, rzetelność, odpowiedzialność społeczna. Nagradzamy firmy, dla których satysfakcja klienta i wysoki poziom jego zadowolenia z oferowanych produktów czy usług to cel działalności biznesowej. Tytuł „Firma na Medal”, potwierdzony przyznaniem eleganckiego Certyfikatu, to forma informacji gospodarczej, która pomaga klientom w wyborze sprawdzonych polskich firm: producentów, usługodawców, sprzedawców itp.
 
Gala stanowiła okazję do ogłoszenia wyników Konkursu oraz zaprezentowania i promocji jego Laureatów. Najważniejszym punktem uroczystości było, jak co roku, wręczenie Certyfikatów przyznanych w Konkursie. Odebrali je menedżerowie nagrodzonych firm, reprezentujący przedsiębiorstwa rozmaitych branż z całej Polski. Gali towarzyszył koncert muzyki klasycznej oraz bankiet wydany na cześć Laureatów Konkursu „Firma na Medal”.
 
-Nasi Goście odebrali gratulacje i dokumenty potwierdzające przyznanie im konkursowych laurów. Na najlepszych czekały również statuetki potwierdzające uzyskanie wyróżnienia „TOP Firma na Medal”. To nagroda specjalna, którą uzyskują firmy nagrodzone w toku procedury certyfikacji najwyższą liczbą punktów rankingowych. W trakcie uroczystości nasi goście mogli wysłuchać wspaniałych wykonań utworów z repertuaru operowego, w tym m.in. „Prząśniczki” Stanisława Moniuszko czy „O mio babbino caro” Giacomo Pucciniego i Giovacchino Forzano – relacjonuje Piotr Celej, Prezes Zarządu Quality Institute, organizatora Konkursu.
 
Konkurs jakości „Firma na Medal” obejmuje realizację na rzecz uczestników usługi certyfikacji gospodarczej, w trakcie której każde przedsiębiorstwo analizowane jest i oceniane przez ekspertów Kapituły Konkursowej. Przyglądają się oni różnym aspektom działalności firmy: od stosowanych przez nią narzędzi marketingu, po sposoby budowania pozycji konkurencyjnej na rynku. Podmiot, który pozytywnie przejdzie usługę certyfikacji, otrzymuje prawo posługiwania się w swojej komunikacji marketingowej (przez okres roku) znakiem jakości (godłem promocyjnym) „Firma na Medal”. Dodatkowo przedstawiciele tzw. jednoosobowych działalności gospodarczych otrzymują od Organizatora zestaw rekomendacji i uwag, które mogą pomóc im w rozwijaniu i doskonaleniu prowadzonych biznesów.
 
Gala finałowa Konkursu odbyła się w historycznym Dworku Białoprądnickiem, położonym w sercu malowniczego Parku im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Historia Dworku Białoprądnickiego sięga połowy XVI wieku, kiedy to z inicjatywy biskupa krakowskiego, kanclerza Samuela Maciejowskiego wybudowano tu dostojną, renesansową rezydencję. Swój wkład w modernizację obiektu wniósł w późniejszych latach Franciszek Placidi – włoski architekt i rzeźbiarz, jeden z największych twórców europejskiego baroku. Historia Dworku obfituje w związki z najwybitniejszymi postaciami kultury i historii Polski – zachwycał się nim poeta Jan Kochanowski, bywał tu Mikołaj Rej, opisał go w pierwszym polskim dramacie Łukasz Górnicki, pod drzewem w przypałacowym ogrodzie odpoczywał Tadeusz Kościuszko, a swoje pracownie malarskie prowadzili tu Jacek Malczewski i Olga Boznańska. W okresie PRL Dworek był słynnym na całą Polskę centrum muzyki jazzowej – grywali tu m.in. Andrzej Zaucha i Jan Ptaszyn Wróblewski.     
 

Organizator Konkursu:

Quality Institute sp. z o.o. sp. k.
ul. Wolnego 4/200, 40-857 Katowice
tel. 32 704 60 63 tel. kom. 517 765 212
e-mail: konkurs@firmanamedal.pl